Nyt Dura værkstedsinventar i forenklet system
Alternativet til den velkendte Dura serie 600 med samme høje kvalitet, men i et forenklet system til andre priser.
DURA serie 400 værkstedsinventar.
Det enkelte valg med færre muligheder, men stadig med de mest populære valg og bedste funktioner ved Dura.
Perfekt til applikationer, der kræver en mindre teknisk kompleks løsning, men hvor produktkvalitet og lang levetid stadig er i højsædet.
Høj kvalitet, fleksibilitet, holdbarhed og sikkerhed
Alle skabenheder leveres færdigsamlede og skuffer med skumforing og skufferne er med soft-close.
Magnetisk lukkemekanisme. Låsbare skab og skuffer. Anti-vippe mekanisme til mobile enheder. Låselige hjul. Alternative bordplader i bøg eller rustfrit stål fås som option.
Lang holdbarhed hvor stålet er forbehandlet med anti-korrosiv fosfatbelægning forud for pulverlakering for en overlegen langtidsholdbar finish. Slidstærk ABS-plast-arbejdsflade monteret på alle baseenheder som standard.
Se udvalget HER eller kontakt Peter Savioli på mobil nr. 40643040 for mere information