Race, øl og pølser med FTZ og au2parts
I år var det for tiende og tredje gang at FTZ og au2parts afholdt kundearrangement i forbindelse med Tvilum Rally Show.
- Før så vi primært vores lokale kunder, men nu kommer der deltagere så langt væk fra som Ålborg, Tønder, Vejle og Odense. Det er vi selvfølgelig glade for. Opskriften på en god aften er stadig den samme, som da vi begyndte. Den hedder mad, øl og vand og dans til musik fra et rigtigt orkester. Sådan en aften kan folk slå sig lidt løs, de kan hygge sig, se race og samtidig ved jeg, at mange også får sig en faglig snak. Det giver os også loyalitet, siger Per Møldrup.
God anledning
Fra au2parts kunne kundeansvarlig Jesper Madsen fra grossistkontoret i Århus glæde sig over, at mange tog imod invitationen.
- Tvilum Rally Show er en god anledning til at invitere kunderne ud. Vi tilbyder mad og lidt at drikke og lægger stor vægt på, at det er et arrangement, hvor der er god plads til ægtefæller, kærester og eventuelle børn. Vi oplever, at kunderne er glade for den måde vi kører det på, og det faktum at der kommer flere og flere hvert år er vores strømpil, siger Jesper Madsen.