Torsdag aften var duoen Kristian Klercke og Sebastian Kjær, der står bag brugtvognsplatformen Aksel, med i DR's program Løvens Hule. Det gav på alle måder gevinst for Aksel, fortæller stifter og direktør Kristian Klercke til Motor-magasinet.
Aksel endte med at få en investering på 500.000 kr. for fem procent af virksomheden fra de to investorer Ni...
Aksel var med i Løvens Hule: Torsdag eksploderede indbakken
Det har givet massiv eksponering og mange gode leads for brugtvognsplatformen Aksel, at være med i Løvens Hule på DR. Et besøg der også kastede en investering af sig.

Nikolaj Nyhom (tv.) og Tahir Siddique (th.) har købt fem procent af platformen Aksel for 500.000 kr.. Stifterne Kristian Klercke og Sebastian Kjær er glade for både investeringen, sparringen og den massive eksponering. Foto: PR/Vicki Maddison
Vil du have det hele med?
Prøv 30 dage for 0 kr.
Ingen binding eller kortoplysninger påkrævet.
Prøv nu
Køb et abonnement
Udforsk vores abonnementer, og vælg den løsning, der matcher dine behov.
Vælg dit abonnement