Linde: Nyt site skal lette informationssøgning
Jens Linde præsenterer en ny hjemmeside, der skal gøre det nemmere at finde den ønskede information om produkter, løsninger, personale og leverandører.
Derudover er flere af virksomhedens specialløsninger lagt ind som cases for at give overblik over deres arbejde Ligesom det er blevet lettere at finde den korrekte fagmand via deres kontaktpersoner.
Lokalt arbejde
- Vi har valgt en lille lokal iværksætter som leverandør af hjemmesidekoncept. Med sin viden og energi har han tilført hjemmesiden en helt anden dimension, lyder det i en pressemeddelelse.
Medarbejdere og kunder er blevet inddraget i projektet for at komme frem til en løsning, der faktisk vil blive brugt. Samtidig har Jens Linde benyttet en lokal fotograf som har formået at fange essensen medarbejdere og omgivelser, så hjemmesiden nu afspejler, hvem Jens Linde er, og hvad de kan præstere.
For at få feedback på deres nye ansigt udadtil på internettet udlodder firmaet netop nu en iPad Air til den bedste tilbagemelding.
Mere på www.jenslinde.dk