Vandt en Nissan Micra
Det blev en trofast kunde hos Kjærgaarden Auto i Hillerød, der vandt hovedpræmien i Nissan Nordics landsdækkende nytårskonkurrence en ny Micra.
Men lodsedlen og konkurrencen var for længst glemt, da Peter Michaelsens telefon ringede i starten af februar måned, og han pludselig havde Nissan Nordic i røret. Derfor måtte han også lige synke en ekstra gang, da han fik beskeden i den anden ende: Tillykke, du har vundet en Nissan Micra.
- Det var noget utroligt at få den besked. Jeg har kørt Nissan igennem mange år. I starten kørte jeg i de store fire-hjuls trækkere. Jeg har haft en Patrol og to X-Trail. Senest har jeg kørt Micra, som er en dejlig bil - jeg har faktisk haft to Micraer før denne, siger en glad vinder, Peter Michaelsen.
- Det er jo helt fantastisk, at vinderen blev fundet i vores butik, det er vi superglade for, og så gør det jo bestemt ikke noget, at det er én af vores meget trofaste kunder, der kan tage hjem med en helt ny Micra, siger direktør for Kjærgaarden Auto, Torben Jeppesen.