23948sdkhjf

Hella værksted nr. 250

Milepæl nået i Fredericia - Hella Service Partner autoværksted nr. 250.
Hella Service Partner har netop indtegnet medlem nr. 250 – det blev Thomsen Dæk & Autocenter i Fredericia.

- Hella Service Partner konceptet er inde i en rivende udvikling og får stadig flere nye medlemmer. Konceptets indhold udvides løbende med blandt andet gode leverandøraftaler, så autoværkstederne er i stand til at tilbyde kunderne det, som bilister efterspørger i form af finansiering, vejhjælp samt professionel service og reparation af bilen og ikke mindst tre års garanti, oplyser Michael W. Hansen.

Hos Thomsen Dæk & Autocenter har man fokus på kunderne:

- Det skal være en god oplevelse at komme på værkstedet, udtaler den ene af indehaverne Rasmus Thomsen. Han pointerer desuden, at det i høj grad har været til gavn for værkstedets udvikling at være en del af konceptet.

- Vi forsøger med lokale tiltag at følge op på den landsdækkende markedsføring i radio, tv og avisannoncer, som Hella Service Partner iværksætter. Derved opnår vi størst mulig synergi og genkendelighed. Det giver tryghed for vore kunder – både de unge og de lidt ældre - at være en del af et stærkt og velkendt brand, tilføjer han.

- For at kunne imødekomme markedets og kundernes krav er det vigtigt for os at være ajour med teknikken i de moderne biler. Det sker igennem Hella Service Partners tekniske kurser, som giver autoværkstedet en stærk platform og sikrer, at vi har de kompetencer, der skal til for hele tiden at være på forkant med udviklingen. Ud over motorstyringskurserne deltager vi i optimeringskurser, det vil sige vi har konstant fokus på optimering af virksomheden og tilpasning til markedet, udtaler Rasmus Thomsen.
Kommenter artiklen
Job i fokus
Gå til joboversigten
Udvalgte artikler

Nyhedsbreve

Send til en kollega

0.103